Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Mestská polícia Zvolen
 
 

Aktivity v roku 2013

EVIČKA NÁM OCHORELA

V telocvični ZŠ Hrnčiarska vo Zvolene sa dňa 04.06.2013 uskutočnil 7. ročník súťaže hliadok malých zdravotníkov v zdravotno – výchovnej hre Evička nám ochorela. Hier sa zúčastnilo 12 Materských škôl, Jedenásť MŠ zo Zvolena a jedna MŠ z Lieskovca. Každú MŠ reprezentovalo 5 – členné družstvo 5 – 6 ročných detí, ktoré získali nielen teoretické poznatky o tom, ako si chrániť zdravie svoje aj zdravie svojich kamarátov. Súťažné disciplíny preverili vedomosti a zručnosti detí pri poskytnutí prvej pomoci. Čo robiť, keď nás bolí bruško, spadlo nám niečo do oka, ako predchádzať úrazom, ako aj prakticky si vyskúšali ošetrenie odreniny na kolienku či lakti. Maskotom akcie bola opäť Kvapka krvi, ktorá počas celej súťaže bola pri deťoch ako symbol, ktorý znamená život. Obohatením akcie bola aj prítomnosť Záchrannej zdravotnej služby. V rámci záchranného systému sa akcie zúčastnila aj Mestská polícia Zvolen.

 

BEZPEČNÁ JESEŇ ŽIVOTA

Dňa 12. 04. 2013 pripravila Krajská knižnica Ľ. Štúra vo Zvolene v spolupráci s Okresným riaditeľstvom  policajného zboru vo Zvolene a Mestskou políciou vo Zvolene prednášku pod názvom:
"Bezpečná jeseň života" ( nástrahy, podvody a zneužívanie dôvery starších občanov ).

Prednášajúci npor. Ladislav Lietava z OR PZ Zvolen a inšp. Jozef Michalík z Mestskej polície Zvolen informovali prítomných seniorov o prevencii nástrah a podvodov  každodenného života. Seniori  sa veľmi aktívne zapájali do dialógu, hovorili o svojich negatívnych zážitkoch s podvodníkmi. V závere podujatia prednášajúci rozdali spoluobčanom propagačné materiály, ktoré im poslúžia v prípade potreby kontaktu na príslušné orgány. Prednáška splnila svoj účel – seniori odchádzali spokojní, že existujú inštitúcie, ktoré majú o nich záujem.

Podujatie moderovala Mgr. Dáša Machalová  - KKŠĽ Zvolen. KKĽŠ Zvolen sa bude snažiť v tomto roku ešte raz zopakovať danú prednášku pre  tých seniorov, ktorí sa jej nemohli dňa 12.4.2013 zúčastniť.

 

DROGY, TO TEDA NIE!

Dňa 21.03.2013 o 13:00 hod. v študovni Krajskej knižnice Ľ. Štúra vo Zvolene sa uskutočnil II. ročník vedomostného kvízu zvolenských stredných škôl na tému „Drogy, to teda nie!“

Stredoškoláci súťažili v troch kolách:     

- Literárne kolo,
- Najlepšia skúsenosť s drogami, je žiadna skúsenosť
- Drogy v hudbe. 

Do súťažného kvízu sa prihlásili študenti piatich škôl: Gymnázium Ľ. Štúra vo Zvolene, Stredná zdravotnícka škola vo Zvolene, Súkromná stredná umelecká škola vo Zvolene, Stredná odborná škola drevárska vo Zvolene a SOŠ hotelových služieb a obchodu vo Zvolene. Nakoľko sa SOŠ hotelových služieb a obchodu nemohla kvízu zúčastniť, tak zo Strednej zdravotníckej školy sa súťaže zúčastnili dve družstvá.

Súťažilo sa v dvojčlenných družstvách, ktoré postupne odpovedali na otázky v prvom literárnom kole na 15. otázok pre všetky družstvá rovnaké. V druhom kole súťažiaci odpovedali na 10. otázok protidrogového charakteru - Najlepšia skúsenosť s drogami, je žiadna skúsenosť ! V poslednom treťom hudobnom kole odpovedali na 10. otázok na tému „Drogy v hudbe“.

Bodovanie a hodnotenie súťažiacich vykonala porota v zložení:                         

Predseda poroty: Inšp. Jozef Michalík – zástupca Mesta Zvolen a MsP Zvolen
Členky poroty:    Mgr. Iveta Gondášová - Úrad verejného zdravotníctva vo Zvolene
Adriána Sojáková – Krajská knižnica Ľ. Štúra vo Zvolene

Vyhodnotenie:

I.     Gymnázium Ľ. Štúra  Zvolene
II.    Súkromná stredná umelecká škola Zvolen
III.   Stredná zdravotnícka škola I. Zvolen
IV.   Stredná odborná škola drevárska Zvolen
V.    Stredná zdravotnícka škola Zvolen

Predseda poroty odovzdal všetkým súťažiacim diplomy a ceny, ktoré do súťaže venovalo Mesto Zvolen. Po vyhodnotení porota poskytla informácie o súťažnom kvíze aj redaktorovi rádia Lumen.

Súťažný kvíz mal veľmi pozitívny ohlas u súťažiacich, pedagógov, pracovníkov knižnice a študentom v auditóriu. Veľmi vítame podobné súťaže protidrogového charakteru a do budúcna sa radi zúčastníme na ďalšom ročníku súťažného kvízu. Kvíz moderovali Mgr. Dáša Machalová a Bronislava Voleková pracovníčky knižnice, ktoré svoju úlohu zvládli na profesionálnej úrovni za čo im patrí vďaka.


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup


Úvodná stránka