Prechod na navigáciu Hlavné menu
Mestská polícia Zvolen
 
 

Mestská polícia Zvolen

Podomové žobranie, podvody na občanoch - žiadosť občanov o spoluprácu.Vytlačiť
 

Podomové žobranie, podvody na občanoch - žiadosť občanov  o spoluprácu.

V stredu 04. októbra 2017 v mestskej časti Balkán vo Zvolene 33 ročný Peter L. zo Sásy od skorých ranných hodín opakovane vyzváňal obyvateľom rodinných domov a pýtal si od nich peniaze. Vravel im, že jeho rodina mala dopravnú nehodu v Poprade a že on sa nemá ako za nimi dostať, že pracuje v Rakúsku a po výplate im príde peniaze vrátiť. Mnohí ho odmietli, no on sa zameral hlavne na osoby v staršom veku, od ktorých vylákal spolu 80 EUR. Privolaná hliadka mestskej polície na mieste začala policajné preverovanie a zakrátko zamedzila osobe v ďalšom protiprávnom konaní. Po objasnení skutku a vyriešení v zmysle zákona, bola osoba z miesta vykázaná.

Mestská polícia v tejto súvislosti žiada občanov o spoluprácu, aby v prípade podozrenia na podomových podvodníkov, prípadne pri zistení akýchkoľvek podobných prípadov či iných porušení zákona, vec neodkladne ohlásili na útvar mestskej polície vo Zvolene na linke  č. 159. 

 

Mestská polícia radí, ako sa brániť pred podvodníkmi.

1. Mali by ste vedieť s kým sa rozprávate a ak sú to cudzí ľudia, overte si ich a nehovorte im o sebe a svojich finančných záležitostiach.

2. Nepúšťajte domov cudzích ľudí! Ak sa chystá odpočet plynu, elektriny alebo vody, príslušné spoločnosti či domové samosprávy na to vždy vopred upozornia. Pokiaľ ste túto informáciu nepostrehli, je dobré prizvať si pri návšteve cudzej osoby aspoň suseda, aby ste na to neboli sami.

3. Ak už domov pustíte cudzích ľudí, v žiadnom prípade ich nenechávajte doma bez dozoru!

4. Nedávajte, ani nepožičiavajte peniaze a iné cennosti ľuďom, ktorých nepoznáte.

5. Nevyberajte pre cudzie osoby peniaze z bankomatu alebo z účtu v banke.

6. V prípade akýchkoľvek pochybností alebo podozrenia volajte mestskú políciu na linke 159.

P1040728 - kópia.JPG


 
 

dnes je: 17.7.2018

meniny má: Bohuslav

podrobný kalendár

webygroup


Úvodná stránka